Jak przygotować się do wizyty w parku trampolin?

Trampoliny Ksawerów Łódź

Nasi goście często przed wizytą w naszym parku trampolin pytają nas, jak należy się przygotować do wizyty — interesuje ich zwłaszcza strój, który należy zabrać. Jeśli chcesz nauczyć się prawidłowej techniki i w pełni skorzystać z wizyty, warto wiedzieć kilka rzeczy, które przedstawimy poniżej. Z tego wpisu dowiesz się, jaką rozgrzewkę należy wykonać przed wejściem na trampoliny, co warto ze sobą zabrać i co oznacza wygodny strój, czego wnosić nie wolno i jak skakać bezpiecznie.

Jak powinna wyglądać rozgrzewka przed skakaniem w parku trampolin?

Pamiętaj, że park trampolin to wprawdzie przestrzeń do znakomitej rozrywki, ale ta aktywność to zasadniczo taki sport jak każdy inny. Z tego powodu należy wykonać rozgrzewkę, by przygotować ciało do wzmożonego wysiłku. Trudno skorzystać ze skakania bez rozgrzewki, tak jak przyjście na siłownię bez niej grozi urazami. Parki trampolin pozwalają znakomicie rozwijać kondycję i wzmacniać mięśnie, dlatego traktuj to jak sport.

Rozgrzewka powinna zawierać elementy aerobowe, czyli podnoszące tętno. Dobrym wyborem jest trucht w miejscu, pajacyki, burpees czy nieznaczne podskoki. Drugą częścią jest rozgrzanie poszczególnych części ciała. Wykonujemy przysiady, brzuszki, wyskoki z pociągnięciem kolan, jeśli potrafisz — kilka pompek (lub pompki stojąc i pochylając się do ściany).

Prawidłowa rozgrzewka trwa około 10 minut. Warto stawić się na miejscu wcześniej, by przygotować się do skakania na trampolinach i skorzystać w pełni z kupionego karnetu.

Jeśli nadal masz wątpliwości, jak przygotować organizm do wysiłku, możesz skorzystać z instrukcji trenera lub na recepcji. Wyjaśnimy, co powinna zawierać rozgrzewka.

Jakie rzeczy należy przygotować do parku trampolin?

Teraz wymienimy rzeczy, które musisz ze sobą zabrać. Zacznijmy jednak od tego, że niepotrzebne Ci będzie obuwie sportowe. Park trampolin jest specyficzną przestrzenią — tu nosimy jedynie skarpetki antypoślizgowe. Otrzymasz je przed wejściem na salę. Bez nich nie możesz przystąpić do skakania. Są indywidualne dla wszystkich gości, dostaniesz je na wyłączność i zabierzesz potem ze sobą. Jak się ubrać? Co jeszcze musisz przygotować?

 • Strój sportowy. W parkach trampolin najlepiej sprawdzają się ubrania przylegające do ciała, dobrze dopasowane. Dzięki niemu łatwiej Ci będzie wykonywać akrobacje, elementy gimnastyki czy parkour bez ryzyka ślizgania się i ciągnięcia za luźne nogawki lub rękawy. Strój sportowy nie może krępować ruchów.
 • Napoje. W parkach trampolin AIR JUMP nie wolno spożywać posiłków i napojów w przestrzeni sportowej, ale na uboczu — jak najbardziej. Napój przyda się zwłaszcza wtedy, gdy planujesz dłuższe wejście. Podczas skakania spalisz nawet do 1000 kcal! Ta zabawa potrafi nieźle zmęczyć. Po wysiłku może Ci się przydać izotonik.
 • Jeśli planujesz prysznic po skorzystaniu z trampolin, zabierz ręcznik, klapki i kosmetyki do kąpieli.

Jak widać, niewiele Ci potrzeba. Pamiętaj: najważniejsze dla Twojego bezpieczeństwa są skarpetki antypoślizgowe. Nie musisz mieć obuwia sportowego.

Jakich rzeczy nie należy wnosić do parku trampolin?

Skoro już wiesz, co musisz ze sobą zabrać, sprawdź, czego nie możesz wnieść do strefy sportowej:

 • biżuterii — łańcuszki, pierścionki, bransoletki, kolczyki,
 • zegarków,
 • ostrych elementów odzieży,
 • metalowych przedmiotów,
 • urządzeń elektronicznych,
 • kluczy.

Wszystkie te rzeczy możesz zostawić w szafce.

Jakie są zasady bezpieczeństwa w parku trampolin?

Park trampolin AIR JUMP stworzyliśmy w trosce o bezpieczeństwo podczas korzystania z naszych atrakcji — od trampolin przez ściankę wspinaczkową do basenu z gąbkami. Ważne jest jednak to, że potrzebujemy do tego Twojej pomocy. Stosuj się do zasad bezpieczeństwa, by uniknąć urazu swojego oraz innych osób skaczących na trampolinach.

 • W przestrzeni sportowej musisz przez cały czas mieć na stopach przeznaczone do tego skarpetki antypoślizgowe.
 • W poszczególnych przestrzeniach obowiązują różne ograniczenia wiekowe. Jeśli zabierasz ze sobą dzieci, zapytaj trenera, by poznać szczegóły tych zasad.
 • Na jednej trampolinie możne skakać tylko jedna osoba. Nigdy nie wskakuj na zajęty sprzęt.
 • Skacz zawsze na środku trampoliny. Wybijaj się z dwóch lekko nóg, ląduj na obie stopy przy lekko zgiętych kolanach.
 • Na hali nie wolno biegać. Pamiętaj, że wśród gości mogą być dzieci, więc zwracaj uwagę także na nie — czasem wymykają się spod kontroli dorosłych i mogą generować chaos.
 • Do basenu z gąbkami nie wolno skakać na główkę.
 • Przy wejściu na arenę znajduje się regulamin. Zapoznaj się z nim, by uniknąć niemiłych niespodzianek.
 • Park trampolin AIR JUMP nie bierze odpowiedzialności za dziecko. Opieka leży po stronie rodziców i dorosłych opiekunów.
 • Jeśli chcesz zgłębiać tajniki gimnastyki lub Twoją pasją jest akrobatyka sportowa, staraj się działać nieinwazyjnie, troszcząc się o bezpieczeństwo innych osób na trampolinach. By uniknąć urazu, spytaj o radę trenera.

Nasz park trampolin poddajemy stałej kontroli — nieustannie obserwujemy nasze sprzęty i w razie jakichkolwiek wątpliwości zlecamy specjalistom usprawnienia i udoskonalenia. Posiadamy niezbędne atesty i możemy je okazać.

W recepcji otrzymasz szczegółowe informacje, jeśli coś Cię będzie jeszcze niepokoić lub nie wiesz, jak skorzystać w pełni z tego wyjątkowego miejsca.

Najlepsze praktyki podczas korzystania z trampolin

Co jeszcze powinieneś wiedzieć przed skakaniem na trampolinach?

 • Jeśli poczujesz zmęczenie, warto zrobić przerwę. Z tego powodu polecamy wziąć do szafki napój.
 • Trener pokaże Ci, jak wykonywać upadki, gdy stracisz równowagę.
 • Możesz poruszać się między trampolinami, ale ostrożnie i powoli.

Wiesz już, co wziąć, jaki jest wygodny strój, jak zadbać o bezpieczeństwo. Teraz wskakuj do naszego świata, skosztuj nowej formy zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pobierz Aplikację